روش های افزایش طول عمر باتری موبایل

دسته بندی ها :
روش های افزایش طول عمر باتری موبایل

روش های افزایش طول عمر باتری موبایل

۱- برنامه های بدون کاربرد را که نیاز ندارید را ببندید

برنامه های شما پس از اجرا در پس زمینه در حال اجرا باقی می ماند و با خروج از برنامه بسته نمی شود در این حالت از باتری انرژی زیادی مصرف می کند.

برای بسته شدن و خروج کامل برنامه باید:

برای گوشی های اندرویدانتخاب گزینه پنجره های اخیر به اسانی هربرنامه را که نیاز ندارید به طور کامل ببندید ولی در گوشی های آیفن کمی متفاوت است و باید روی دکمه HOME  دو بار کلیک نمایید تا تمام برنامه های در حال اجرا بسته شوند.

۲- امکانات بدون کاربرد را غیر فعال کنید

این امکانات شامل Wifi, GPS,Bluethooth,…. می باشد که با فعال بودنشان انرژی زیادی از باتری مصرف می کنندو بهتر است که در صورت عدم نیاز به این برنامه ها انها را غیر فعال نمایید.

۳- از شارژ کردن کامل گوشی خودداری کنید

هیچگاه نباید گوشی خود را تا ۱۰۰درصد شارژ نمایید و این یک تصور کاملا اشتباه است که در بین مردم رایج است که گوشی را تا تکمیل شارژ صد درصدی از برق جدا نمی کنند.

نسل جدید باتری ها به لطف پیشرفت تکنولوژی به گونه ای طراحی شده اند که شارژ باتری بین ۲۰ تا ۸۰ درصد بهترین حالت برای شارژ کردن است و نباید نگران شارژ کردن های مداوم باشید.

۴- نرم افزارهایی که زیاد مورد استفاده قرار می گیرند را بهتر است با تنظیم کردن بروزرسانی مدیریت کنید

برخی برنامه ها از قبیل ایمیل و دفتر تلفن و پیام رسان ها … معمولا به علت کاربرد زیاد انها همیشه در پس زمینه باز می مانند و به طور خودکار به اینترنت متصل می شوند که اینکار مصرف باتری را بالا می برد.

برای جلوگیری از این بروزرسانی های مکرر می توانید برای برنامه ها از زمانبندی که در بخش تنظیماتشان ( setting ) موجود است استفاده کنید تا مصرف انرژی باتری موبایل کمتر شود.(به عنوان مثال برنامه ایمیل را روی هر تایمی میایل هستید تنظیم کنید تا بروز رسانی شود)

۵- تنظیمات و کنترل نور صفحه نمایش

با کاهش دادن نور صفحه نمایش حتی بصورت کم می توان مصرف باتری را بصورت قابل توجهی کاهش داد.

برای اینکه نور صفحه نمایش گوشی خود را تنظیم کنید وارد بخش تنظیمات آن شده و گزینه Auto را انتخاب کنید تا نور بصورت خودکار تنظیم شود.

امیدواریم که این مطلب برای شما همراهان نوراکالا مفید بوده باشد.

منبع: نوراکالا

مطالب مرتبط

نظرات شما

X