سری اول آموزش بالا بردن مهارت های عکاسی با موبایل

دسته بندی ها :
سری اول آموزش بالا بردن مهارت های عکاسی با موبایل

بالا بردن مهارت های عکاسی با موبایل: اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که به عکاسی علاقه فراوانی دارید ولی امکانات لازم برای این کار یعنی دوربین حرفه ای ندارید باید بدانید که جای هیچگونه نگرانی نیست.

اگر با نوراکالا همراه باشید شما را با اولین سری از نکات کاربردی و طلایی در مورد بالا بردن سطح مهارت های عکاسی با موبایل آشنا می نماییم.

در چند سال اخیر گوشی های هوشمند به دوربین های پیشرفته ای مجهز شده اند و امکانات فوق العاده ای برای آنها به کار رفته است.

از جمله بهترین مورد می توان به داشتن سنسورهای بهتر برای پردازش بهتر عکس اشاره کرد. در زمینه زوم بهتر نیز پیشرفت های چشمگیری را در دوربین های گوشی هشمند شاهد هستیم.

پس با این اوصاف نتیجه می گیریم که علاوه بر داشتن یک دوربین مناسب باید به فنون عکاسی نیز اشنا باشید تا بتوانید از تمام قابلیت های دوربین در کنار مهارت خود بهره ببرید و عکس های حرفه ای و خوبی را داشته باشید.

 

 سری اول آموزش نکات کلیدی جهت بالا بردن مهارت های عکاسی با موبایل

۱- تعداد عکس هایی که هربار می گیرید افزایش دهید

یکی از ساده ترین نکات در زمینه عکاسی با موبایل همین نکته است. اگر می خواهید با یک عکاس غیر حرفه ای تفاوت داشته باشید باید تعداد عکس های بیشتری گرفته باشید و این نشان از مهارت یک عکاس است.

زمانی که چیزی حدود ۳۰۰ یا بیشتر فریم عکس گرفتید به یک اشنایی نسبی در این زمینه می رسید بنابراین برای دفعات اتی بهتر است که عکس های بیشتری بگیرید.

مثلا می توانید در محلی که ایستاده اید تغییراتی بدهید و یا نقطه فوکوس و زاویه عکس را با دقت بیشتری کار کنید برای اینکه عکس هاس شما شبیه به هم نباشند.

 

۲-عکس ها را در حالت پست سر هم (Burst mode) بگیرید و یا ویدیوهای ۴k ضبط نمایید

بهتر است از اتفاقات و دورهمی هایی که افراد زیادی هستند و به ویژه کودکان که در حال بازی و تحرک می باشند از حالت عکاسی پشت سر هم استفاده کرد. زیرا برخی از گوشی ها این قابلیت را دارند که برخی عکس ها را نگه داشته و ما بقی را حذف کنند. و نیز می توان کادر عکاسی خود را انتخاب کرده و سپس یک ویدئو با حالت ۴K  برای انها ست کرد.

یکی از بهترین روش ها این است که زمان فیلم برداری دکمه شاتر را هم برنید چون در برخی از برنامه های پخش کننده ویدئو به ویژه سامسونک شما اجازه دارید زمان تماشای ویدئوی خود هر قابی که مایل باشید در قالب عکس جدا نمایید.

۳- در دست گرفتن قلق برنامه عکاسی گوشی خود

شما بهتر است که بدون در نظر گرفتن اینکه گوشی شما نو یا کهنه است با زیر و بم و تکنیک های برنامه عکاسی ان اشنا گردید تا بتوانید مهارت های عکاسی با گوشی خود را پیشرفت دهید.

با کشف نکات و جزییات برنامه عکاسی در گوشی خود به اسانی می توانید تصاویر زیبایی برای یادگاری ثبت نمایید.

 

۴- دانلود یک برنامه عکاسی دیگر به غیر از برنامه پیشفرض موبایلتان

همیشه لازم نیست که شما از برنامه عکاسی پیش فرض موبایلتان استفاده کنید. برنامه های حرفه ای زیادی در اینترنت برای دانلود کاربران موجود است که می توانید بسته به نیاز خود از انها یکی را انتخاب نمایید.

 

با این برنامه های حرفه ای قدرت مانور شما بالاتر رفته و از کنترل های گرانولی تا حالت های پیشرفته دیگر را می توان کار کرد.

و چنانچه بخواهید عکس سلفی بگیرید برنامه Candy camera  بسیار مناسب است.

 

ولی برنامه غیررسمی +Google Camera HDR را اگر تا به حال شنیده اید توسط خود گوگل و یا Play Store پشتیبانی نمی شود، ولی یک برنامه بسیار حرفه ای است (اگر برای گوشی شما قابل استفاده باشد).یکی دیگر از برنامه ها که  ارزش چک کردن را دارد Open Camera می باشد.

(بهترین اپلیکیشن های دوربین برای اندروید و iOS).

۵- به جز در موارد ضروری از فلش استفاده نکنید

برای عکاسی همیشه نیازی به فلش زدن نداریم زیرا در موارد زیادی احتمال دارد باعث خراب کردن کار شود.

امروزه گوشی های حرفه ای فراوانی داریم که بتوانند بدون فلش تصاویر حرفه ای ثبت کنند. این بدان معنی است که از این به بعد حتی در فضای بسته و تاریک بدون نیاز به فلش نیز عکس بگیرید.

 

اگر زمانی مجبور شدید بر حسب شرایط خاص و کم نور به فکر استفاده از فلش افتادید اصلا اجباری در کار نیست زیرا عکاسان حرفه ای هم ابتدا تصاویرشان را تیره تر ثبت می کنند.

دلیل اینکارشان این است که زمان ویرایش به آسانی می توان نور را کم و زیاد و تنظیم کرد. در حالیکه اگر عکسی با فلش و با نور زیاد ثبت شود ویرایش کردن آن مشکل تر است.

 

بالا بردن مهارت های عکاسی با موبایل

فروشگاه اینترنتی نورا کالا

 

 

مطالب مرتبط

نظرات شما

X