ترفندهای جالب و کاربردی گوگل برای جستجوی بهتر در اینترنت

دسته بندی ها :
ترفندهای جالب و کاربردی گوگل برای جستجوی بهتر در اینترنت

ترفندهای جالب و کاربردی گوگل برای جستجوی بهتر در اینترنت: در مورد جستجوی مورد نظر در اینترنت نکات جالبی است که خوب است هر کاربر با آنها آشنا شود. چنانچه شما از آن دسته کاربرانی هستید که برای جست و جو کردن کلمات مورد نطرتان و دریافت نتیجه مطلوب از این جست و جو از ترفندهای ضروری گوگل بهره نمی برید باید بدانید که سخت در اشتباه هستید.

با نوراکالا همراه باشید تا شما را با برخی از این ترفندهای ضروری جستجوی گوگل آشنا نماییم.

۱- کاراکتر خط فاصله

برای حذف یک کلمه خاص از نتیجه جست و جوی گوگل از یک خط تیره قبل از کلمه مورد نظر استفاده می شود. به عنوان مثال برای داشتن نتیجه جستجو این عبارت Watch West Wing online  و بدون کلمه‌ی Netflix در نتیجه می بایست به‌ صورت پایین در کادر جستجو تایپ کنید:

Watch West Wing online -Netflix

۲- کاراکتر نقل قول یا کوتیشن

برای داشتن عبارتی چند کلمه‌ای و عینا با همان ترتیب کلمات و بدون کم و زیاد بودن در گوگل، می بایست آن کلمه را بین کاراکتر نقل قول قرار دهید. به مثال زیر توجه کنید:

برای جستجوی متن آهنگی با این نام you must remember this، باید در کادر جستجو عبارت مورد نظر خود را به‌ این شکل وارد نمایید:

“you must remember this”

۳- کاراکتر ستاره

زمانی که بعضی از کلمات یک عبارت را به یاد نمی آورید می توان یک کلمه از عبارت مد نظر را داخل کاراکتر نقل قول قرار داد و به جای کلمه فراموش شده علامت ستاره (*) قرار دهید.

نکته: همچنین از این روش  برای پیدا کردن یک نقل قول معروف و یا متن شعر و یا آهنگ بسیار کاربرد دارد و در نتایج جستجو می توان به نتیجه‌ی کاملتری دست پیدا کرد.

۴- کاراکتر تیلدا

هرگاه علامت تیلدا ( ~ ) را قبل از یک کلمه در کادر جستجو قرار دهید، تمام هم معنی‌ های آن کلمه هم شامل نتیجه ی جستجو می شوند. به عنوان مثال اگر این عبارت را جستجو نمایید:

present~

مشاهده خواهید کرد که کلمه‌ی gift نیز در نتیجه جستجوی گوگل، در نظر گرفته شده‌است.

۵- کاراکتر دو نقطه

منظور از کاراکتر دو نقطه کنار هم در یک خط به این شکل .. است. برای نمایش دادن مفهوم رنج اعداد می توان از این علامت دو نقطه استفاده کرد. همچنین از این علامت برای نمایش قیمت‌ها، محاسبه اعداد و تاریخ‌ها مفید است. به عنوان مثال برای جست و جوی قیمت محصولی  در رنج قیمت ۱٫۰۰۰ تا ۲٫۰۰۰ دلار ، باید بعد از نام محصول این عبارت را در کادر جستجو تایپ نمایید:

HP Spectre buy $1000..$2000

۶- جستجو کردن در یک سایت خاص

می توان بعد از عبارت مورد نظر برای جستجو، کلمه‌ی :site را نوشت و سپس نام سایت موردنظر را نوشته. این کار یعنی اینکه گوگل باید فقط در این سایت نتیجه جستجو را نمایش دهد. به مثال زیر دقت نمایید:

بیت کوین : norakala.com

۷- یافتن یک لینک

برای یافتن تمام سایت هایی که به یک لینک خاص پیوند شده اند می توان کلمه‌ی :link را نوشته و سپس لینک مورد نظر را جلوی آن وارد کرده . با این کار می‌توانید تمام سایت‌هایی را که به این لینک پیوند داده‌اند، را بیابید. در مثال زیرقصد داریم تمام سایت هایی که به نوراکالا لینک شده اند را پیدا کرده و نمایش می دهد. به مثال زیر دقت نمایید:

ما می‌خواهیم تمام سایت‌هایی را که به سایت نوراکالا لینک داده‌اند را پیدا نماییم. سپس در کادر جستجو این عبارت را تایپ می کنیم:

link: https://http://norakala.com

۸- با کمک جستجوهای مرتبط

اگر قصد دارید که وب‌سایت‌هایی را که در ارتباط با سایت خاصی هستند بیابید، می بایست جلوی عبارت :related سایت مد نظر را وارد نمایید. به مثال زیر دقت نمایید:

برای پیدا کردن و نمایش تمام سایت‌هایی که به نوعی با نوراکالا در ارتباطند باید در کادر جستجو این عبارت تایپ شود:

related: norakala.com

۹- جستجو کردن معکوس تصویر

استفاده از این روش می توان منشا عکسی را که اتفاقی در جایی از اینترنت دیده‌اید، بسیار مفید باشد. به عنوان مثال اگر عکسی از یک غذای خوشمزه دیدید و دوست داشتید دستور آن غذا را یاد بگیرید کاربرد دارد. همچنین از روش جستجوی معکوس تصاویر برای عکاسان حرفه ای که مایلند بدانند، عکس‌های آنها در چه سایت‌هایی استفاده شده بسیار مفید می باشد. بر این اساس در مورد سو استفاده‌های احتمالی پست‌ها و پروفایل‌های جعلی در شبکه های اجتماعی مطلع می شوند.

علاوه بر اینها از این روش جستجو برای شناسایی سلبریتی‌ها، جانوران، لباس‌ها و گیاهان و محصولات بدون برچسب و همچنین محصولاتی که قصد خریدشان را داریدبسیار پر کاربرد است.

نحوه ی جستجوی معکوس تصاویر:

  • ابتدا به قسمت Image در جستجوی گوگل رفته 
  • کلیک روی آیکون دوربین
  • آپلود عکس مورد نظر و یا وارد کردن آدرس عکس  (اگر روی اینترنت است)
  • نکته: به دست آوردن آدرس عکس :  با راست کلیک روی عکس و انتخاب گزینه‌ی Copy Image address آدرس آن بدست می آید.
  • با این روش گوگل پس از جستجو بهترین حدس را در مورد عکس برمی گرداند.

ترفندهای جالب و کاربردی گوگل برای جستجوی بهتر در اینترنت

مشاهده و خرید محصولات فروشگاه نورا کالا کلیک نمایید

 

 

مطالب مرتبط

نظرات شما

X