چگونه از دستگاه اندرویدی خود نسخه پشتیبان تهیه کنیم ؟

دسته بندی ها :
چگونه از دستگاه اندرویدی خود نسخه پشتیبان تهیه کنیم ؟

بک آپ گرفتن یا نسخه پشتیبان از تمام اطلاعات و محتوای دستگاههای اندرویدی  بسیر مهم است . ولی چگونه از دستگاه اندرویدی خود نسخه پشتیبان تهیه کنیم ؟

با ما باشید تا نحوه بک آپ گیری از موبایل و یا تبلت خود را یاد بگیرید .

پشتیبان گیری  از اطلاعات و محتوایات دستگاه‌های اندرویدی بسیار ساده است . سعی کنید این آموزش را بخوبی یاد بگیرید تا از اطلاعات مهم گوشی خود همیشه بک آپ داشته باشید تا در زمان خرابی دستگاه اندرویدیتان دیگر نگران از دست دادن اطلاعات خود نباشید پس بک آپ گرفتن از اطلاعات اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که مانع از دست رفتن اطلاعات افراد می‌شود.

۱-  تهیه پشتیبان از بخش تنظیمات گوشی :

  • به منوی Setting  گوشی رفته و آن را باز کنید.
  • گزینه Backup & Restore را انتخاب و تیک بزنید .
  • اکانت گوگل و یا حساب کاربری  که می خواهید بک اپ شما در آن ذخیره شود را در بخش Backup Account و
  • Back up my data و Automatic Restore انتخاب کنید.
  • حال به صورت خودکار از تنظیمات و اطلاعات اپلیکیشن های گوشی بک اپ گرفته می شود و هنگامی که بعدا روی یک گوشی جدید اکانتتان را وارد کنید این اطلاعات در آن گوشی بازیابی می شوند.

۲- تهیه پشتیبان از عکسها و ویدئوها :

برای پشتیبان گیری از عکس‌های ذخیره شده  می‌توانید از روش‌های متعددی استفاده کنید.  بهترین و کم هزینه‌ترین روش  اتصال گوشی به کامپیوتر و انتقال دستی عکس‌ها از حافظه گوشی به کامپیوتر است ولی شیوه های بهتر و جدیدتری هم برای این کار موجود است . یکی از این روش ها استفاده از برنامه Google Photo  است که می تواند  عکس‌های ذخیره شده در دستگاه را با کیفیت عالی آپلود کرده و از آن‌ها بک آپ تهیه کند. خوب است بدانید که  هر اکانت برنامه Google Photo به طور پیش فرض ۱۰۰۰ گیگابایت حافظه ذخیره سازی اطلاعات شامل فیلم ها و عکس ها و … را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. ولی از بسته اینترنتی شما نیز مصرف می کند  .

 

  • Google Photos را باز کرده و بر روی دکمه Menu کلیک کنید.
  • بر روی Setting کلیک کنید.
  • گزینه Auto Backup را روشن کنید تا به صورت اتوماتیک از عکس ها و ویدیوهای شما پشتیبان گیری شود.
  • بهترین حالت این است که از عکس ها و ویدیوها را به صورت دستی پشتیبان بگیرید. یعنی گوشی یا تبلت را به کامپیوتر متصل کنید و فولدر Photos و Videos را به  کامپیوتر خود منتقل کنید.

البته برنامه های دیگری نیز جهت این کار وجود دارد از جمله دراپ‌باکس (Dropbox)  کهجهت مطالعه بیشتر با دراپ باکس را می توانید از اینجا مطالعه کنید .

چگونه  از پیامک‌ها و لیست تماس‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنیم ؟

بکاپ گیری از پیامکها و اطلاعات تماس شاید برای برخی از کاربران بسیار مهم باشد برای این کار می توانید از اپلیکیشن SMS Backup & Restore استفاده کنید.این اپ اندرویدی به سادگی از پیامک‌ها و لیست تماس‌های شما در اکانتی که وارد کرده اید  یا دراپ باکس فایل پشتیبان تهیه می‌کند. کاربر در هر زمان که تمایل داشته باشید از طریق همین اپلیکیشن قادر به بازیابی پیامک‌ها و لیست تماس‌های دستگاه خواهد بود.

 

 

و همچنین می توانید از اپ Super Back up استفاده کنید این برنامه را از اینجا می توانید دانلود کنید .

و همچنین از اپ Easy Backup  نیز جهت بک اپ گیری تمام اطلاعات گوشی خود استفاده کنید این برنامه را می توانید از اینجا دانلود کنید.

 

منبع : نوراکالا

 

 

مطالب مرتبط

نظرات شما

X